جنگو یک چارچوب وب آزاد و منبع باز است که در پایتون نوشته شده است و اصول اصلی آن مقیاس پذیری ، قابلیت استفاده مجدد و توسعه سریع است. همچنین به دلیل قوام چارچوب و جفت شدن سست آن ، شناخته شده است و باعث می شود اجزای جداگانه از یکدیگر مستقل باشند.
در این آموزش ، ما یک محیط Django را برای اهداف توسعه بر رویسرور مجازیUbuntu 20.04 تنظیم خواهیم کرد. برای یک وب سایت زنده ، ملاحظات دیگری از جمله اتصال به یک بانک اطلاعاتی ، تنظیم نام دامنه و اضافه کردن لایه هایی از امنیت را دراختیار خواهید داشت. ما آموزشهای مختلفی در مورد جنگو داریم که می توانید در ساختن برچسب ldquo;جنگوrdquo; از شما در حمایت از شما کمک کند.
پیش نیازها
برای تکمیل این آموزش ، شما نیاز دارید:
bull; یک حساب کاربری غیر ریشه با امتیازات sudo ، که می توانید با دنبال کردن و تکمیل تنظیم اولیهسرور مجازیبرای آموزش اوبونتو 20.04 به آن برسید.
bull; پایتون 3 با یک محیط برنامه نویسی مجازی تنظیم شده است. می توانید این کار را از طریق راهنمای نصب Python 3 دریافت کنید.
مرحله 1 - نصب جنگو
روش های مختلفی برای نصب Django وجود دارد ، مدیر بسته بسته پایتون در یک محیط مجازی.
در حالی که در فهرست اصلیسرور مجازیهستیم ، دایرکتوری ایجاد خواهیم کرد که شامل برنامه Django ما باشد. دستور زیر را اجرا کنید تا دایرکتوری به نام django-apps یا نام دیگری از انتخاب خود ایجاد کنید. سپس به پوشه بروید.
در حالی که درون فهرست برنامه django هستید ، محیط مجازی خود را ایجاد کنید. ما آن را محیط عمومی می نامیم ، اما شما باید از اسمی استفاده کنید که برای شما و پروژه شما معنی دار باشد.
اکنون محیط مجازی را با دستور زیر فعال کنید:
شما می دانید پس از تغییر پیشوند به (env) فعال می شود ، بسته به نوع فهرست شما در این لیست شبیه به موارد زیر خواهد بود:
در داخل محیط ، بسته Django را با استفاده از pip نصب کنید. نصب Django به ما امکان می دهد برنامه های Django را ایجاد و اجرا کنیم.
پس از نصب ، با اجرای نسخه نسخه ، نصب Django خود را تأیید کنید:
این یا چیزی مشابه نتیجه خروجی حاصل خواهد شد:
با نصب Django بر رویسرور مجازیشما ، می توانیم به سمت ایجاد یک پروژه آزمایشی حرکت کنیم تا مطمئن شویم که همه چیز به درستی کار می کند. ما یک برنامه وب اسکلت ایجاد خواهیم کرد.
مرحله 2 - تنظیمات تنظیمات فایروال
اگر آموزش اولیه راه اندازیسرور مجازیما را دنبال کرده اید یا فایروال درسرور مجازیخود را اجرا می کنید ، باید پورت مورد نظر را در فایروالسرور مجازیخود باز کنیم. برای فایروال UFW می توانید پورت را با دستور زیر باز کنید:
اگر ازvpsgolFirewalls استفاده می کنید ، می توانید HTTP را از بین قوانین ورودی انتخاب کنید. می توانید در موردvpsgolFirewalls بیشتر بخوانید و با تغییر قوانین ورودی ، قوانینی را برای آنها ایجاد کنید.
مرحله 3 - شروع پروژه
اکنون می توانیم با استفاده از django-admin ، ابزار خط فرمان برای کارهای مدیریتی در پایتون ، برنامه ای تولید کنیم. سپس می توانیم از دستور startproject برای ایجاد ساختار دایرکتوری پروژه برای وب سایت آزمون خود استفاده کنیم.
در حالی که در فهرست برنامه django هستید ، دستور زیر را اجرا کنید:
توجه: در حال اجرای دستور django-admin startproject ، نام دایرکتوری پروژه و بسته پروژه را می نامید و پروژه را در دایرکتوری که در آن فرمان اجرا شده است ، ایجاد می کنید. اگر پارامتر اختیاری ارائه شود ، جنگو از فهرست مقصد ارائه شده به عنوان دایرکتوری پروژه استفاده می کند ، و management.py و بسته پروژه را درون آن ایجاد می کند.

حال می توانیم ببینیم که پرونده های پروژه به تازگی ساخته شده اند. به فهرست راهنمای testite بروید و سپس محتویات آن فهرست را فهرست کنید تا ببینید چه پرونده هایی ایجاد شده اند:
شما خروجی را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد این دایرکتوری حاوی پرونده ای به نام management.py و پوشه ای به نام testite است. پرونده management.py شبیه django-admin است و بسته پروژه را در sys.path قرار می دهد. این همچنین متغیر محیط DJANGO_SETTINGS_MODULE را تنظیم می کند تا به پرونده تنظیمات پروژه شما نشان دهد.
با اجرای دستور کمتر مانند می توانید اسکریپت management.py را در ترمینال خود مشاهده کنید:
هنگامی که خواندن اسکریپت را تمام کردید ، برای ترک پرونده ، Q را فشار دهید.
اکنون برای مشاهده سایر پرونده های ایجاد شده به دایرکتوری Testite بروید:
سپس دستور زیر را برای لیست کردن محتوای فهرست راهنما اجرا کنید:
چهار پرونده را مشاهده خواهید کرد:
بیایید به آنچه که هر یک از این پرونده ها هستند بپردازیم:
bull; __init__.py به عنوان نقطه ورود پروژه Python شما عمل می کند.
bull; asgi.py شامل پیکربندی مربوط به استقرار اختیاری در Asynchronous Server Gateway Interface یا ASGI است که استانداردی را برای برنامه های همگام و ناهمزمان فراهم می کند ، و جانشین WSGI محسوب می شود (به تصویر زیر مراجعه کنید).
bull; settings.py تنظیمات نصب Django شما را توصیف می کند و به Django اجازه می دهد تا بدانید که کدام تنظیمات در دسترس است.
bull; urls.py حاوی لیست urlpatterns است ، که URL ها را به نمای آنها مسیریابی و نقشه می کند.
bull; wsgi.py شامل پیکربندی مربوط به رابط Gateway Web Server یا WSGI است که استانداردی را برای برنامه های همزمان Python فراهم می کند.
توجه: اگرچه پرونده های پیش فرض تولید می شوند ، شما
هنوز هم می توانید فایل های asgi.py یا wsgi.py را هر وقت بخواهید متناسب با نیازهای استقرار خود تغییر دهید.

مرحله 4 - پیکربندی جنگو
اکنون می توانیمسرور مجازیرا راه اندازی کنیم و با اجرای دستور runserver ، وب سایت را بر روی هاست و پورت تعیین شده مشاهده کنیم.
ما باید آدرس IPسرور مجازیشما را به لیست ALLOWED_HOSTS در پرونده settings.py واقع در ~ / test_django_app / Testite / Testite / اضافه کنیم.
همانطور که در اسناد جنگو گفته شد ، متغیر ALLOWED_HOSTS شامل ldquo;لیستی از رشته های نماینده میزبان / دامنه هایی است که این سایت جنگو می تواند در خدمت آنها باشد. این یک اقدام امنیتی برای جلوگیری از حملات هدر HTTP Host است ، که حتی در بسیاری از تنظیماتسرور مجازیوب به ظاهر بی خطر امکان پذیر است. rdquo;
برای افزودن آدرس IP می توانید از ویرایشگر متن مورد علاقه خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر از nano استفاده می کنید ، دستور زیر را اجرا کنید:
پس از اجرای فرمان ، می خواهید به بخش مجاز میزبان ها از سند بروید و آدرس IPسرور مجازیخود را درون براکت های مربع با قیمت های یک یا دو به اضافه کنید.
می توانید با نگه داشتن کلیدهای CTRL + x و سپس فشار دادن کلید y ، تغییر و خروج نانو را ذخیره کنید. در مرحله بعد ، ما به دسترسی به برنامه وب خود از طریق یک مرورگر ادامه خواهیم داد.
در آخر ، اجازه دهید یک کاربر اداری ایجاد کنیم تا بتوانید از رابط مدیر Djano استفاده کنید. بیایید این کار را با دستور Creatuperuser انجام دهیم:
از شما خواسته می شود یک نام کاربری ، یک آدرس ایمیل و یک رمز عبور برای کاربر خود دریافت کنید.
مرحله 5 - دسترسی به برنامه وب Django
با پیکربندی کامل ما ، حتماً به دایرکتوری که در آن management.py قرار دارد بروید:
اکنون دستور زیر را جایگزین متنسرور مجازی-IP خود با IPسرور مجازیخود کنید:
در آخر ، می توانید به پیوند زیر بروید تا ببینید وب سایت اسکلت شما چگونه است ، دوباره متن برجسته شده را با IP واقعیسرور مجازیخود جایگزین کنید:
پس از بارگیری صفحه ، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:
این تأیید می کند که Django به درستی نصب شده است و پروژه آزمایش ما به درستی کار می کند.
برای دسترسی به رابطسرور مجازی، / مدیر / به انتهای آدرس اینترنتی خود اضافه کنید:
با این کار شما به صفحه ورود به سیستم می روید:
اگر نام کاربری و رمز عبوری را که به تازگی ایجاد کرده اید وارد کنید ، به بخش اصلی مدیر سایت دسترسی خواهید داشت:
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کار با رابط کاربری Django ، لطفاً به ldquo;چگونه می توان رابط کاربری Django Admin را فعال و وصل کرد.rdquo;
هنگامی که شما با آزمایش برنامه خود به پایان رسیدید ، می توانید CTRL + C را فشار دهید تا دستور Runnerver متوقف شود. این شما را به محیط برنامه نویسی شما باز می گرداند.
هنگامی که آماده ترک محیط Python خود هستید ، می توانید دستور غیرفعال کردن را اجرا کنید:
غیرفعال کردن محیط برنامه نویسی شما را به سمت فرمان نهایی ترمینال باز می گرداند.
نتیجه
در این آموزش شما با موفقیت Django را نصب کرده اید و یک محیط توسعه را برای شروع کار بر روی برنامه Django خود تنظیم کرده اید.
اکنون پایه و اساس لازم برای شروع کار در ساخت برنامه های وب Django را دارید.

خرید vps-خرید سرور مجازی-خرید سرور-سرور هلند-فروش vps-سرور مجازی آمریکا-خریدvps-سرور مجازی هلند-فروش سرور مجازی-سرور آمریکا-vps-سرور مجازی انگلیس-سرور مجازی آلمان-سرور مجازی کانادا-خرید vps آمریکا-خرید وی پی اس-سرور-خرید سرور مجازی هلند-vps خرید-سرور مجازی فرانسه-سرور مجازی هلند-خرید vps آمریکا-خرید سرور مجازی ارزان هلند-vps-خرید vps هلند-خرید سرور مجازی آمریکا-خرید vps فرانسه-تست vps-سرور مجازی تست-سرور مجازی ویندوز-ارزانترین vps-خرید وی پی اس-vps ارزان-

نصب MariaDB در اوبونتو 20.04

فعال سازی و اتصال رابط کاربری Django

به وبلاگ خود خوش امدید

، ,django ,مجازی ,سرور ,یک ,برنامه ,سرور مجازی ,می توانید ,می کند ,دستور زیر ,که در ,محیط برنامه نویسی ,سرور مجازی آمریکا ,رابط کاربری django ,برنامه django هستید

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
pazleh taenteha ghods01 inresrockhuck yasfloweriteh nabshop suppbibmisus shervin0098 alborzmarket lebas-aroos